A bevezetőben az előadó komor képet festett a brazil társadalmi-gazdasági helyzetről, amelyet magas bűnözés, rosszul működő közszféra és gyengélkedő gazdaság jellemez. Morgado azt ismertette, hogy az újonnan megválasztott brazil elnök beszédei és interjúi alapján milyen szakpolitikai lépések várhatóak.
A feldolgozott források alapján a kutató három (szak)politikai célt azonosított Bolsonaro terveiben: általános, biztonsági/politikai és gazdasági célkitűzéseket. Az általános célok tipikus példái a "valóra váltani a polgárok vágyait", vagy "visszaadni Brazíliát a braziloknak” kijelentések. Az elnök nagy hangsúlyt fektet továbbá a beszédeiben a konzervatív értékekre illetve az erős állam fontosságára. A kézzelfogható politikai célok közül érdemes kiemelni a brazil gazdaság bejuttatását a világ versenyképességi és vállalkozásszabadsági élvonalába.
A biztonsági és politikai célok jórészt a nagyvárosi erőszak megfékezésére, illetve a közbiztonság általános javítására fokuszálnak. Az új kabinet egyik intézkedéseként jelentősen megkönnyítik a lakosságnak a lőfegyver vásárlást, amitől azt várják, hogy csökken majd a bűnelkövetések száma. A gazdaság tekintetében klasszikus liberális értékeket talált Morgado az elnöki beszédekben, úgymint a piacok szabadsága, alacsony infláció és a magántulajdon védelme. Ezekhez az alapvető gazdasági értékekhez egyetlen konkrét gazdasági cél társult: az ország súlyának növelése a nemzetközi kereskedelemben.
Az előadás második felében a célok elérésének a módjaival, az ezekhez kapcsolódó konkrét intézkedésekkel foglalkozott az előadó. A javaslatok között van a közszféra decentralizálása, a minisztériumok számának csökkentése és a lőfegyverpiac liberalizálása is. A közbiztonság javítása érdekében a büntethetőség alsó korhatára 16 év lenne és a betöréseket is terrorizmusként tárgyalnák, aminek így jelentősen megnőne a büntetési tétele.
A célokhoz hasonlóan ismét csak a gazdasági területen talált a kutató leginkább részletes cselekvési tervezeteket. Ide tartozik a költségvetési hiány lefaragása, az infláció kordában tartása illetve az adminisztratív hatékonyságnövelés a gazdasági minisztérium reformjával. A decentralizáció az adóztatást is érintené, Bolsonaro több hatáskört tervez helyi szinten hagyni, ami elviekben nagyobb helyi bevételekhez vezetne.