A nemzetközi publikációs teljesítmények közül kiemelendő Szabó Gabrielláé, aki a 2019-es évben négy impakt faktoros folyóiratcikket jegyzett. A legmagasabb impakt faktorral (IF=2,800) rendelkező cikk Medve-Bálint Gergő és Vera Scepanovic „EU Funds, State Capacity and the Development of Transnational Industrial Policies in Europe’s Eastern Periphery” c. tanulmánya, amely a Review of International Political Economy c. folyóiratban jelent meg.
A PTI jelenléte kiemelkedően erősnek számít a hazai politikatudományban. 14 magyar nyelvű monográfia és szerkesztett kötet jelent meg tavaly a PTI kutatóitól, ami az utóbbi fél évtized legtermékenyebb évévé tette e téren 2019-et. Sebők Miklós és Böcskei Balázs szerkesztésében – és a PTI számos kutatója közreműködésével – született meg az amerikai politika magyarországi hatását feldolgozó „Itt van Amerika” c. könyv. Szintén jelentős intézeti együttműködés eredményeként jöttek létre a „Hibrid rezsimek: A politikatudomány x-aktái”, a „A centralizáció évei: Politikai kommunikáció 2006-2015” és a „Mások vagy ugyanolyanok – A hallgatók politikai aktivitása, politikai orientációja Magyarországon” c. kötetek. Fontos monográfiákat jegyzett továbbá többek között Balázs Zoltán („Homérosz napja”), Körösényi András („Manipuláció és demokrácia”) és Sebők Miklós („Paradigmák fogságában”).
A pályázati sikerek terén 2019-ben is erős évet zárt a PTI: az intézet kutatói számos csoportos és egyéni projekttel nyertek támogatást, többek között az NKFIH, az MTA Bolyai és az Új Nemzeti Kiválóság Program pályázatain. Több rangos kitüntetést kaptak továbbá kutatóink: Stumpf István a Bibó István emlékdíjat és a Magyar Érdemrend Középkeresztjét, Csizmadia Ervin a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét, Papp Zsófia, Bene Márton és Patkós Veronika az Akadémiai Ifjúsági Díjat nyerte el.
Az évértékelőn a PTI vezetősége két díjat adott át a 2019-ben legjobban teljesítő kutatóknak: Az Év Kutatója díjat Papp Zsófia, az Év Fiatal Kutatója díjat Bene Márton kapta.